Ohlédnutí za Koloběhem života 2016

Máme za sebou další ročník Koloběhu života, který proběhl v již tradičním termínu i formátu, navíc však obohacen o novinku: závod na 100 km, který byl součástí Seriálu dlouhého koloběhu.

Program začal právě závodem na 100 km, který byl odstartován jako první v 9.11 minut a pokračoval dopoledními dětskými soutěžemi ve slalomu a jízdě zručnosti. Letos jsme program zpestřili skákacím hradem a malováním na obličej. Děti, jako již tradičně, vyzdobila malůvkami Verča Trojáková. V 10:26 odstartoval závod Třikrát kolem kalicha a v jeho druhé vlně se do závodu rozjeli i koloběžkáři.

Závod na 100 km

Trať závodu musela být na poslední chvíli změněna kvůli odfrézování silnice na Kozákov, a tak byla na poslední chvíli přesunuta z poklidného Českého ráje do kopcovitého Pojizeří. Dostala název „Krajem zapadlých vlastenců“ a díky převýšení 2482 metrů podtitul „Z Ráje do pekla a zpět“, což se nakonec ukázalo jako podtitul trefný, velkou pochvalu jsme totiž dostali od vítěze závodu Miloše Dvořáka, který prohlásil, že obtížnost již byla za čarou…

Trať vedla z Malé Skály na Kozákov a dále do Semil, kde na závodníky čekala překážka v podobě průjezdu Jarmarkem, dále do Vysokého nad Jizerou přes obec Příkrý. Již jména obcí naznačovala profil trati. Přes Paseky nad Jizerou se závodníci dostali na hlavní silnici, kde je čekala po několika kilometrech občerstvovačka. Cestou bylo nutné překonat uzavřenou silnici kvůli sesuvu půdy, což způsobilo komplikace v podobě tažení koloběžky ze svahu o sklonu cca 20% mezi vyvrácenými pařezy apod. Po závodě se někteří závodníci netvářili příliš nadšeně, ale věříme, že s odstupem týdne se z přestálých útrap stávají skvělé historkyJ Dále cesta pokračovala přes Kořenov, Příchovice, Zlatou Olešnici brutálním sjezdem do Navarova, odkud neméně brutálním výjezdem stoupala na Huť do Jablonce nad Nisou a Kopaninu, aby závodníky, alespoň na konci odměnila za statečnost a nabídla sedmikilometrový sjezd po novém asfaltu zpět do cíle.

Před závodem proběhla na zahrádce Infoshopu Vejměnku snídaně v podobě domácích koláčů a skvělé kávy od našich baristek, která byla korunována krabicí skvělých zákusků z Šefrovy cukrárny. Začínalo to vypadat na pěkně prolenošené kavárenské dopoledne, ale nakonec, po krátké rozpravě, se podařilo závodníky v 9:11 vyhnat na trať.

Z ní se po neuvěřitelných pěti hodinách a třech minutách vrátil jako první Miloš Dvořák, kterého následoval po sedmi minutách Tomáš Drobník a po dalších pěti přijel i Josef Drobník. Kategorii žen dojela v senzačním a pro pořadatele těžko uvěřitelným čase Silva Lišková a to 7:02.

Po dojetí většiny účastníků jsme uspořádali malou grilovačku a proběhlo vyhlášení vítězů.

Než přijela poslední skupinka, většina rychlejších závodníků již odjela domů, ale i tak jsme po závodě poseděli ještě docela dlouho, někteří i poleželi.

Poslední skupinka dojela v čase 10:47 a v této skupince byl Jirka Bouzek, Vašek a Petra Hanzlíkovi a Šárka Štorková, která se rozhodla, že si tento víkend zajede své první kilčo. K výběru trati ji velice gratulujeme!!!

Před všemi závodníky se hluboce klaníme, protože nám dalo zabrat projet tu trasu autem, ale slibujeme, že si ji za trest do příštího roku projedeme na koloběžce!

Výsledky závodu Krajem zapadlých vlastenců, aneb Z Ráje do pekla a zpět:

Kategorie Muži

  1. Miloš Dvořák 5:03
  2. Tom Drobník 5:10
  3. Josef Drobník 5:15
  4. Aleš Kule       5:30
  5. Honza Morávek 5:59
  6. Pavel Štork 6:04
  7. Michal Trojan 6:16

8.-9. Matěj Kosnar, Jirka Trakal 7:02

  1. Vojta Zvonař 8:19

11.-12.Vašek Hanzlík, Jirka Bouzek 10:47

Kategorie Ženy:

1.Silva Lišková 7:02

2.-3. Šárka Štorková,Petra Hanzlíková 10:47

Závod 3x Kolem Kalicha a dětské závody

Závod Kolem Kalicha se jel v tradičním čase startu v 10:26. Někteří závodníci přijeli už v pátek a tak bylo možno po přebrodění řeky a vpádu do tábora Trojáků probírat u grilování a dobrého pití taktiku závodu. (Na ranní stížnosti ohledně bolení hlavy apod. nebyl brán zřetel).

Jelo se jako obvykle na dvě kola, příchozí na jedno. Volání některých závodníků po třech kolech jsme nevyslyšeli a místo toho byla rovnou 100 km.

Na závod bylo nádherné počasí, jen příliš teplo. Letos se závod obešel bez kolizí, i když v zatáčce do cílové rovinky měl Michal Roštejnský namále, ale nakonec to ustál.

Děkujeme všem za statečnost a za účast!

Výsledky Závodu 3x Kolem Kalicha

Kategorie Muži:

1.Michal Roštejnský 1:26:35

2.Jan Dušek 1:29:54

Kategorie Ženy:

1.Kateřina Běhounková: 1:40:17

2.Aurora Pontigo Arestizabal 2:04:23

3.Karolína Suchá 2:33:43

Kategorie Příchozí 1 kolo:

1.Josef Troják 1:00:51

2.Miroslav Kaňka 1:01:32

Během závodů proběhlo sportovní dopoledne pro děti, zpestřené malováním na obličej a skákacím hradem, který se stal hlavní atrakcí pro všechny děti, a v pozdním odpoledni i pro některé dospěláky

Nedělní přejezd Českého ráje

Protože sobotní pozávodní večírek se nám protáhl dlouho do noci, bylo docela vhodné, že se nám na neděli podařilo sehnat bus na Kozákov až na půl 12.

Nicméně už předtím jsme se sešli na Vejměnku a začali den pořádným kafem. Sestava byla trošku komornější než vloni, ale myslím, že všem zúčastněným se trasa líbila, ačkoliv jsme ji vymýšleli za jízdy a z původně plánovaných 15 km nakonec bylo 40 km…

Překvapení nám po výjezdu na Kozákov připravil Jirka Trakal, kterému včerejší stovka nestačila a tak si vyjel Kozákov znovu na kolobce. A ráno prý byl na kole…

S námi na výlet však už nejel. Zato my se nezapomněli zastavit na Samotoči, vychutnat si místní občerstvení a výhledy. Dál jsme zkusili nově položený asfalt, který po dokončení bude pecka! Navštívili jsme Tatobitskou lípu, Borecké skály, podtrosecké rybníky, užili si jedno z posledních letních koupání na Věžáku, kolem Hrubé Skály a Valdštejna dojeli do rybí restaurace ke Koubusům, což bylo fajn a pak po klasické trase na Malou Skálu, kam jsme dojeli se stmíváním. Tady se prostě nedá spěchat.

Doufáme, že se všem účastníkům výlet líbil, nám tada moc :-)

Všem děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Team Koloběžky Český ráj a Infoshopu Vejměnek.

 A fotografie si můžete prohlédnout zde:

« 1 z 7 »