Proč koloběžky?

Proč právě koloběžky?

Většina lidí si spojuje koloběžky pouze s dětskými radovánkami a nepovažuje koloběžky za sport. To je však velký omyl. V západním světě bylo kouzlo moderních koloběžek již objeveno a koloběžky jsou tam považovány za plnohodnotný sport a tento trend se pomalu dostává i k nám. Když jsme poprvé uviděli postaršího pána jezdit v horách na koloběžce, byli jsme více než skeptičtí a pomysleli jsme si jen, že to je jen další projev toho, že lidé už nevědí co vymyslet. Nicméně jsme se nedlouho poté na veletrhu For bikes s koloběžkami Kostka setkali a na místě je vyzkoušeli. Ihned nás jízda na koloběžce uchvátila a náš názor se v tu chvíli zcela proměnil. V podstatě v zápětí jsme se rozhodli zrealizovat půjčovnu těchto skvělých koloběžek.

Co přináší jízda na koloběžce?

Především velice zdravý pohyb. Jednou z velkých předností jízdy na koloběžce je posílení a uvolnění zádového svalstva. Na rozdíl od jízdy na kole, kdy většinou záda trpí, technicky správný pohyb na koloběžce záda uvolní a navíc posilní. Správný pohyb spočívá  v dynamickém odrazu odrazové nohy a současně v prudkém posunu paží a trupu směrem v před. Naši instruktoři vám vše ochotně vysvětlí přímo na místě. Navíc na koloběžce nedochází k žádným otřesům, a tak klouby výrazně šetříme. Do pohybu se zapojuje celé tělo, kompletně se tak zvyšuje celková tělesná kondice. A pro mnohé bude i příjemným zjištěním, že jízda na koloběžce tvaruje zejména problematické partie, jako jsou hýždě, břicho, lýtka a stehna.

A co přináší jízda na koloběžce především?

No přeci skvělou relaxaci a zábavu! Je vhodná i pro ty nejmenší a dříve narozené!

Proč právě koloběžky značky Kostka?

V duchu naší koncepce jsme půjčovnu vybavili pouze kvalitními českými koloběžkami značky Kostka. Naší cílem je nabízet a poskytovat kvalitní výrobky a služby  a zároveň podporovat český trh. Proto jsme se rozhodli zakoupit tyto koloběžky. Vyrábí je firma Kostka – kolobka, s.r.o. v Hanušovicích na severní Moravě. Během dlouholetého vývoje firma vyvinula konstrukčně dokonalý rám, který vydrží i velké zátěže. Když padlo definitivní rozhodnutí vybavit naši půjčovnu těmito koloběžkami, domluvili jsme si v továrně osobní prohlídku, abychom o koloběžkách dozvěděli vše.

Ačkoliv cestou z Hanušovic na Malou Skálu je mnoho zajímavostí, spěchali jsme s koloběžkami rychle domů, abychom koloběžky rozbalili a sestavili. Dnes už mají za sebou dva měsíce provozu, během kterých potěšily mnoho našich zákazníků.