S koloběžkou na maximum

Hospoda na Ploužnici Muzeum v Železnici Rybník Valcha Vrch Tábor Vyhlídka z Tábora

Z Lodžie vyjedeme po červené turistické stezce ve směru Železnice, kde si můžeme prohlédnout stará selská stavení, typická pro okolí Jičína. V Železnici můžete navštívit Místní vlastivědné muzeum (každý den kromě pondělí), a poté se posílit v cukrárně, kterou budete míjet.

Od cukrárny pokračujeme dál po červené turistické, až na rozcetí u ranče Na Kamenci, kde odbočíme na zelenou turistickou stezku ve směru Bradlecká lhota, kde se napojíme na zelenou cyklostezku 4278. Ta nás dovede na zříceninu hradu Bradlec. Pokračujeme po stejné stezce k Hostinci Klepanda, kde odbočíme doleva ve směru Žďár u Kumburku, Ploužnice a Chlum (cyklostezka 4142).

V obci Chlum(kde si můžeme udělat odbočku a vyjet až na vrchol hory Tábor) se znovu napojíme na zelenou cyklostezku 4278 a čeká nás dlouhý sjezd do Kyjí, kde se nachází krásná vyřezávaná autobusová zastávka. Nyní následujeme červenou turistickou stezku a

lesní cesta nás přivede k nám již známému ranči Na Kamenci a dál do Železnice, kde se napojíme na silnici do Valdic, která nás přivede přímo k Lodžii.

Délka: 22 km