Z lodžie Cipískovi v patách

Dřevěné sochy u rybníku Kníže (2) Jičín (2) Jičín (5) Rumcajsova ševcovna (3) Zámecký park

Výlet začíná ve Valdštejnské lodžii, ze které vyrazíme po červené turistické značce do centra Jičína, na Valdštejnské náměstí. Pokud jedete s dětmi, doporučujeme se zastavit v infocentru a vyzvednout si tištěného průvodce Cipískovou cestou, který Vás nejen provede po městě, ale také můžete plnit Cipískovy úkoly.

Náměstí přejedeme úhlopříčně a pojedeme dolů ulicí Fortna. Na křižovatce pokračujeme rovně až k říčce Cidlině. Hned za mostem odbočte doprava na cyklostezku, která Vás dovede k rybníku Kníže, kde je krásné, moderní koupaliště. U koupaliště můžete také navštívit dřevěné sochy vodníka, vodní víly, rybáře s kouzelnou rybkou a čerta, které jsou umístěny podél břehu. Od rybníka dále pokračujte Bolzanovou ulicí směrem k nemocnici, kde je poslední kontrolní stanoviště Cipískovy cesty.

Nyní můžete vyrazit na cestu zpět do Lodžie, nebo se vrátit do infocentra, kde na Vás za správně splněné úkoly čeká drobná odměna. Poté se po červené turistické značce skrz lipovou alej vrátíte zpět do Lodžie.

Délka: 6,8 km