Skip to main content

Z Ráje do Pekla a zpět

Hele, nejezdí ten vlak tady pokaždé takhle kolem devátý?

Jezdí! A každý druhý víkend v září se mašinfíra diví, co to tam u přejezdu stojí za skupinu barevných individuí na podivných strojích. A každý rok k tomu přejezdu dojedeme společně po startu v 9 a něco. A ani letos tomu nebude jinak a tímto vás zveme na tradičně nejkrásnější a taky nejtěžší závod sezony SDK. Z Ráje do Pekla a zpět 2023

Jako tradičně se sejdeme u věnečků a kávy, (pro slabší žaludky sucharů a čaje) a společně se vydáme prozkoumat krásu Českého ráje a Jizerek. Na vaše přání bude na občerstvovačkách kromě tradičních ionťáků, banánů, müsly tyček a vody taky Cola a kelímky, ale nalívat si už budete sami. Navíc přidáme jednu občerstvovačku, takže budou celkem tři. (Na druhou z nich bude možné dopravit vaše věci.) Tím doufám vycházíme vstříc téměř všem vašim přáním z loňska. To poslední, abysme zkrátili trať zůstává nevyslyšeno a pojede se ten stejný krásný okruh jako vloni!

Samozřejmě, pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu nechtějí jet dlouhý závod bude připravena verze PEKLOlight! Nebude se počítat do celkového pořadí SDK, ale bude mít vlastní vyhlášení. Je to pro ty, kdo by si rádi zkusili atmosféru závodu a svoje limity v našem těžkém kopcovitém kraji, ale na tu stovku, respektive 130 se zatím necítí.

Sobotu zakončíme tradičním vyhlášením výsledků a společným klábosením u vychlazeného Kocoura a dobrého vína!

 Těší se na vás Jirka a Matěj a celý náš kavárensko-koloběžkový tým.

 

Propozice Z Ráje do Pekla a zpět:

Závod se jede 9.září 2023. Start i cíl na naší hlavní koloběžkové základně u Infoshopu Vejměnek na Malé Skále, Vranové I. Díl, č.p. 12 Malá Skála

Startovné 200 Kč. V ceně je občerstvení před závodem, skvělý kafe z naší kavárny, domácí koláče od Vojty, věnečky od Šefrů, a po závodě bezvadně vychlazený točený Kocour, nebo domácí limonáda, občerstvení na trati (sušenky, banány, ionťák, Cola, voda.)

Časový harmonogram:

7:45-8:30 Prezentace v Infoshopu Vejměnek

8.30-8:45 Rozprava o trase, která stejně nejde vysvětlit a zapamatovat (ale bude dobře ošipkovaná)

9.00 a nebo tak nějak podobně Start

Cca 18:00 Vyhlášení vítězů a předání cen

Trasa bude vedena většinou po méně frekventovaných silnicích, okruh měří cca 132,5 km:

https://mapy.cz/s/luzacefehu

Místa občerstvovacích stanic:

  1. občerstvovačka: v mapě bod 13. ve Zlaté Olešnici u Hřbitova cca 32 km
  2. občerstvovačka: v mapě bod U pramenu v údolí Peklo: cca 72 km
  3. občerstvovačka: v mapě bod 37. v Hraběticích u Honzy Bíny B-Sport 101 km

Čekají na Vás náročné výjezdy i prudké sjezdy. Trať bude značena šipkami po pravém kraji vozovky. Pokud se šipka někde nevyskytuje, převážně v obci, jede se po hlavní, nebo rovně. Každý závodník jede na vlastní riziko, tak, jako kdyby jel sám. Závod probíhá za plného silničního provozu a je nutné bezpodmínečně dodržovat pravidla silničního provozu.

Kontakty na pořadatele:

Jirka Boháč: 773 458 323 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pavel Štork: 608 346 903 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

PEKLOlight

 

Na závod PEKLOLight je nutné se přihlásit e-mailem předem u některého z pořadatelů.

 

Propozice: PEKLOlight! 2023

 

Závod se jede 9. září 2023.

Start na naší hlavní koloběžkové základně u Infoshopu Vejměnek na Malé Skále, Vranové I. Díl, č.p. 12 Malá Skála

Cíl: v přiložené mapě bod 29. na začátku údolí Peklo, výrazně označený na silnici sprejem Cíl PEKLOlight. Délka závodu 70 km, jede se po stejné trase jako hlavní závod, start je hromadný. Po dojezdu do cíle je nutno zaslat sms s časem dojezdu ve formátu: jméno/ příjmení/HH/MM/SS na telefon 773233550. Věříme, že si to všichni jdeme užít a ve férové jednání všech závodníku - žádné kontroly nebudou. Zpátky na start se závodník dopraví ve svojí režii. Možno využít vlakové spojení z nedaleké Raspenavy. Výhoda tohoto modelu je, že pokud závodník zjistí, že to bylo opravdu LIGHT, může klidně zaslat čas v cíli, ale pokusit se dojet celou trasu! A tak posunout svoje limity!

 

Startovné 200 Kč, v ceně občerstvení před závodem, skvělý kafe z naší kavárny, domácí koláče od Vojty, věnečky od Šefrů, a po závodě bezvadně vychlazený točený Kocour, nebo domácí limonáda, občerstvení na trati (sušenky, banány, ionťák, voda.)

 

Časový harmonogram:

7:45-8:30 Prezentace v Infoshopu Vejměnek

8.30-8:45 Rozprava o trase, která stejně nejde vysvětlit a zapamatovat (ale bude dobře ošipkovaná)

9.00 a nebo tak nějak podobně Start

Cca 18:00 Vyhlášení vítězů a předání cen

 

Trasa bude vedena většinou po méně frekventovaných silnicích, závod měří cca 72 km, převýšení 1285 m. Čekají na Vás náročné výjezdy i prudké sjezdy. Trať bude značena šipkami po pravém kraji vozovky. Pokud se šipka někde nevyskytuje, převážně v obci, jede se po hlavní, nebo rovně. Každý závodník jede na vlastní riziko, tak, jako kdyby jel sám. Závod probíhá za plného silničního provozu a je nutné bezpodmínečně dodržovat pravidla silničního provozu.

 

Na závod PEKLOLight je nutné se přihlásit emailem předem u některého z pořadatelů.

Trasa PEKLOLight: https://mapy.cz/s/mojuhasuku

1.občerstvovačka: v mapě bod 13. ve Zlaté Olešnici u Hřbitova cca 32 km

Konec závodu PEKLOlight je v bodě číslo 29. PEKLO, odvoz zpátky na start není zajištěn, je možno využít vlak z nedalekých vlakových stanic Luh pod Smrkem, Raspenava apod.

 

Kontakty na pořadatele:

Jirka Bohac: 773 458 323 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pavel Štork: 608 346 903 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.